اسکن اسناد پزشکی

اگر در بیمارستان یا مطب پزشک مشغول به کار هستید، با حساسیت ها و اهمیت اصول اسکن اسناد پزشکی آشنایی دارید. ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی بیشتر از قبل، در هنگام ارائه پرونده پزشکی بیماران، فناوری را جهت رفع نیاز آنها به کار می گیرند.

اهمیت اسکن اسناد پزشکی به صورت تصاعدی در حال رشد است. بسیاری از مراکز و کلینیک ها با این واقعیت روبرو هستند که اسکن کردن کلیه اطلاعات نمودار سوابق بیمار، اغلب یک چالش بزرگتر از آن چیزی است که در ابتدا انتظار می رفت. مدیریت سوابق پزشکی تجربه و تخصص را برای ساده کردن این فرآیند ارائه می دهد.

اکنون با گسترش تحول دیجیتال، اهمیت و بکارگیری از روش اسکن اسناد، برای ارائه دهندگان که نمودارهای پزشکی بیماران خود را بر روی رایانه ها و

نه روی کاغذ نگه می دارند، انگیزه ایجاد می کند.

اسکن اسناد پزشکی

پرونده های کاغذی بیمار در مقایسه با پرونده های دیجیتال (اسکن شده)

 •  پرونده های اسناد پزشکی بیمار که به روش قدیمی به صورت کاغذی نگه داشته می شوند، تحت اثر ریسک ها و محدودیت های فراوانی هستند.
 • به عنوان مثال یکی از محدودیت های استفاده از آنها این است که آنها فقط می توانند توسط یک نفر و در یک مکان به طور همزمان مشاهده شوند.
 • در صورتی که پزشک دیگری در  مرکزدرمانی متفاوت، نیاز به دسترسی به سوابق بیمار داشته باشد، تنها راه حل  این است که نمودار و پرونده پزشکی باید کپی و تحویل داده شود.
 • که این فرآیند زمان می برد. در شرایط اضطراری، پزشک معالج احتمالاً به اطلاعات پزشکی بیمار دسترسی نخواهد داشت.
 • این به معنای واقعی کلمه می تواند تفاوت زندگی و مرگ باشد.
 • خطرات ازبین رفتن اسناد کاغذی، خطر آتش سوزی، عدم امنیت، رطوبت و … هم از ریسک های همیشگی اسناد کاغذی می باشد.

سوابق سلامت الکترونیکی (EHR)

مطابق با مراكز خدمات پزشكی: “سوابق سلامت الکترونیکی (EHR) نسخه الکترونیکی از تاریخچه ی پزشكی بیمار است. داده های مربوط به مراقبت از آن، یادداشت های پیشرفت، مشکلات، داروها، علائم حیاتی، تاریخچه پزشکی گذشته، ایمن سازی، داده های آزمایشگاهی، گزارش های رادیولوژی و … “

EHR چیست؟

 • EHR مخفف پرونده سلامت الکترونیکی است. اصطلاح پرونده الکترونیکی بهداشتی که فقط به یک سیستم مستندسازی مبتنی بر بیمار استفاده می شود.
 • EHR = EMR + HIS + CIS + CPR (پرونده الکترونیکی سلامت = سوابق الکترونیکی پزشکی + سیستم اطلاعات بهداشتی + سیستم اطلاعات بالینی + سوابق بیمار (بصورت دیجیتال))
 • خدمات اسکن اسناد پزشکی به اقدامات، بیمارستان ها و کلینیک ها کمک می کند تا نمودارهای بیمار مبتنی بر کاغذ را به سیستم های الکترونیکی پزشکی (EMR) و پرونده الکترونیکی سلامت (EHR) اضافه کنند.
اسکن اسناد پزشکی

دستور العمل اسکن اسناد پزشکی متخصصان مدیریت اطلاعات بهداشتی (HIM)

 • طبق نظر متخصصان مدیریت اطلاعات بهداشتی، دستورالعمل های زیر بهترین روش برای اسکن اسناد پزشکی است.
 • این مراحل اطمینان می دهند که سوابق از بهترین کیفیت ممکن برخوردار هستند.
 • مرحله اول

همه لوازم اصلی، تقسیم کننده، گیره های کاغذی و غیره را حذف کنید.
اسناد را صاف کنید و مواردی را که ممکن است به هم چسبیده باشند، جدا کنید.
اطمینان حاصل کنید که اسناد به ترتیب هستند.
تأیید کنید که همه اسناد در سابقه هستند.

 • مرحله دوم

فهرست اسناد را با توجه به نوع آنها تهیه کنید.
نام صحیح بیمار را در تمام اسناد تأیید کنید.
تأیید کنید که بیمار ذکر شده در نمودار کاغذ همان بیمار EHR است.

 • مرحله سوم

بعد از اطمینان از نبود بست و گیره،هنگام تماشای کیفیت تصاویر روی صفحه نمایش، اسکن را شروع کنید.
اگر یک خط در بالای صفحات اسکن شده ظاهر شده است ، شیشه اسکنر را تمیز کنید.

 • مرحله چهارم

از کارمندان پروژه اسکن اسناد پزشکی، اطمینان از  QA (تضمین کیفیت) را بخواهید.
نام بیمار، شماره پرونده پزشکی و تاریخ خدمات را مجدد بررسی و تایید کنید.
تأیید کنید که این اطلاعات بر روی تمام اسناد پزشکی هماهنگ است.

 

روند شرکت آروین پدید مهر برای تبدیل اسناد پزشکی کاغذی به دیجیتال چیست؟

مراحل و روند اسکن اسناد پزشکی به نحوی طراحی و اجرا شده است که سازمان های بهداشت و درمان را قادر می سازد تا در حالی که به کارآمدی و نقش مهم خود ادامه می دهند، به پیشگیری و جلوگیری از مشکلات موجود در هنگام اسکن بپردازند. زیرا فرایند اسکن اسناد در شرکت ما بر اساس بیش از پانزده سال تجربه استوار است. این روش اثبات شده شامل موارد زیر است:

 • جمع آوری اسناد

تیم متخصصین ما برای هماهنگی، تهیه و حمل پرونده های مهم پزشکی شما به شرکت آروین پدید مهر و آغاز پروژه اسکن اسناد پزشکی با شما همکاری خواهند کرد. و اسناد و مدارک را بر اساس طبقه بندی و الویتی که  لحاظ شده است، برای اسکن ارسال میکنیم. تا به اطلاعات بیمار خود در طول فرآیند دسترسی داشته باشید.

 • دریافت اسناد

پس از دریافت اطلاعات و پرونده های بیمار، تیم ما اطلاعات شما را با توجه به نام یا کدی که دارند لیست می کند تا در صورت لزوم و در طی فرآیند اسکن اسناد پزشکی، به سرعت و به آسانی به نمودار بیمار دسترسی پیدا کنید.

 • آماده سازی اسناد

آماده سازی اسناد پزشکی برای شروع فرآیند پروژه اسکن اسناد پزشکی، اغلب وقت گیرترین بخش این روند است. کارشناسان ما کلیه اتصالات و بست ها را جدا کرده، صفحات پاره شده را تعمیر می کنند و بخش های مختلف اسناد پزشکی بیمار را با دقت مرتب می کنند و اطمینان حاصل می کنند در صورت نیاز به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی پیدا خواهید کرد.

 • اسکن

مرکز خدمات اسکن اسناد تولید ما مجهز به تجهیزات برجسته از Kodak است که بر پایه wia می باشد، یعنی درکنار اسکن اسناد، با برنامه بایگانی، فتوشاپ، adobe acrobat reader نیز هماهنگ است.  و دارای ویژگی های چون صاف کردن برگه ها و اسناد تا شده است، صفحات را بصورت خودکار میچرخاند، رفع مشکل کم رنگی مطالب نوشته شده در اسناد، اسکن رو و پشت بصورت همزمان، ocr در متن های لاتین، outo size کاغذ، mix paper، crop، 

 • کنترل کیفیت

هنگام اسکن اسناد پزشکی و به طور خاص نمودارهای بیمار، کنترل کیفیت ضروری است. به همین دلیل ما برای اطمینان از خوانایی و کیفیت، هر تصویر را مرور می کنیم. هر تصویر با دقت مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد تا اطمینان حاصل شود که هیچ چیزی در طول فرآیند اسکن از دست نمی رود.

 • نمایه سازی

ما با اپراتور EMR یا EHR شما کار خواهیم کرد تا اطمینان حاصل کنیم که می توانیم نمودارهای شما را با تمام اطلاعات مربوطه ضبط و برچسب گذاری کنیم تا بتوانید از طریق نرم افزار خود به تصاویر اسکن شده دسترسی پیدا کنید. ما می توانیم پرونده های شما را بر اساس تاریخ تولد، شماره شناسه بیمار، نام و نام خانوادگی و هر اطلاعات دیگری که برای دسترسی به پرونده های خود در هنگام نیاز به آنها کمک می کنیم، فهرست بندی کنیم.

 • وارد کردن داده های خود را به پرونده الکترونیکی پزشکی (EMR) یا الکترونیک الکترونیک سلامت (EHR) سیستم خود.

همکاران ما راهنمایی های لازم را به شما ارائه می دهند تا با کمترین زمان ممکن، داده های مدنظرتان را به بانک اطلاعاتی جدید خود وارد کنید.

 • موجودی اسناد و مدارک شما

اغلب اوقات، مثلا در یک عمل جراحی، بیمارستان یا کلینیک می خواهند مقاله فیزیکی را برای آرامش خاطر خود حفظ کنند. از این به بعد شما میتوانید با اسکن اسناد پزشکی و ذخیره سازی پرونده ها، میتوانید آنها را بیشتر از قبل از خطرات مصون نگه دارید و دسترسی راحت تری به آنها داشته باشید.
طبق توافق طرفین، اسناد کاغذی را مشخص و تخریب میکنیم.

اسکن پرونده پزشکی: آسان تر از آنچه فکر می کنید

ما می‌دانیم که محل کار شما باید کاملاً کاربردی باشد تا بتوانید به بیماران خود خدمت کنید و روند اسکن اسناد ما به شما این امکان را می دهد. ما سوابق پزشکی شما را به صورت دسته ای انتخاب خواهیم کرد و اگر در طول انجام پروژه به یکی از پرونده هایی که در آن کار می کنیم احتیاج پیدا کردید. میتوانیم آن را در الویت قرار دهیم و پرونده دیجیتالی آن را برایتان ارسال کنیم.

قیمت گذاری برای اسکن سوابق پزشکی

پس از تصمیم گیری برای شروع پروژه اسکن اسناد پزشکی، تعداد کل پرونده های اسناد پزشکی، تعداد صفحات و اندازه آنها برای تخمین قیمت گذاری مهم است. حجم صفحات مورد اسکن، میزان آماده سازی مورد نیاز اسناد و تعداد فیلدهای فهرست درخواستی در تعیین قیمت نهایی موثر می باشد. اگر علاقه مند به دریافت اطلاعات بیشتر برای تبدیل اسناد کاغذی خود به اسناد دیجیتال دارید با مشاوران ما، از طریق شماره 02188987050 تماس بگیرید.

سایر مقالات ما را از دست ندهید:

اسکن اسناد مالی و حسابداری و اداریاسکن اسناد مالی – اسکن اسناد تجاریاسناد دیجیتال  – مدیریت اسناداسکن اسناد و مدارک پرسنلی خدمات اسکن اسناد  – خدمات اسکن اسناد و مدارک  – اسکن اسناد –  تحول دیجیتالاسکن اوراق  آرشیو اسناد و مدارکمدیریت اسناد کاغذیبایگانی اسناد و مدارکبایگانی اسنادشرایط قیمت گذاری اسکن اسناد  – مدیریت و نگهداری اسناد و مدارکپروژه اسکن اسنادتبدیل و اسکن اسنادکرونا در سطوح مختلف – امنیت چاپآموزش نرم افزار اسکن ABBYY FineReader –  دانلود رایگان نرم افزار اسکن اپلیکیشن اسکن اسناداپلیکیشن اسکن اسناد و مدارک برای google translateنرم افزار اسکن اسناد و مدارک نرم افزار اسکن اسنادMicrosoft Access و اسکن اسنادآرشیو اسناد و مدارکPDFelement و مدیریت اسناد الکترونیکیDMS چیست؟چاپ کتاب  –  چاپ کتب با تیراژ کمکاغذ کاربن لس(NCR)هدایای تبلیغاتی –  چاپ دفترچه یادداشت اختصاصی تقویم رومیزیاسکن مدارک پزشکیاسکن اسناد مالی و حسابداریاسکن کتابچاپ افست  – چاپ دیجیتالخرید کاغذ امنیت اسناد دیجیتالیذخیره سازی اطلاعاتاسکن تعداد بالااسکن مدارک با camscannerچاپ سریع یا ارزان  –  خانه تکانی اسناد و مدارک