مزایای اسکن موبایل

مزایای اسکن اسناد برای دانش آموزان و دانشجویان. اگر دانشجو یا دانش آموز امروزی هستید، احتمالاً از نظر فناوری مسلط هستید و تلفن هوشمند خود را همیشه در دسترس قرار می دهید. اما آیا از دستگاه خود نهایت استفاده را می کنید؟ اگر به‌عنوان یک دانش‌آموز، هنوز از یک برنامه اسکن موبایل استفاده نکرده‌اید، چشمه‌های بالقوه‌ای برای کاوش و بهره‌مندی (هم از نظر آکادمیک و هم شخصی) برای شما وجود دارد! در این مقاله، به مزایای اسکن موبایل برای دانش آموزان خواهیم پرداخت.

با هوش مصنوعی دیجیتالی کنید!

 • یادداشت‌های سخنرانی، کتاب‌های درسی، جزوه‌ها، تکالیف کاغذی، همه به راحتی در فرم های دیجیتال مدیریت می‌شوند.
 • برنامه های اسکن، درست مانند هر برنامه اسکن دیگری، نیاز به رفتن به یک چاپخانه را هر بار که نیاز به اسکن دارید برطرف می کند.
 • برخی ممکن است بگویند که دوربین تلفن می تواند این کار را انجام دهد،اما کیفیت، کارایی و تجربه کاربری بسیار متفاوت خواهد بود.
 • چیزی که برنامه های اسکن را از دوربین گوشی و سایر برنامه ها متمایز می کند این است که از قدرت هوش مصنوعی استفاده می کند.
 • در نتیجه، بدون نگرانی در مورد لرزش دست‌ها، زاویه‌ها یا پس‌زمینه، در عرض چند ثانیه اسکن واضحی دریافت می‌کنید.

الگوریتم‌های هوش مصنوعی این برنامه برای موارد زیر آموزش داده شده‌اند:

 • نویز بصری را حذف کنید که اسکن ها را واضح تر و تمیزتر می کند.
 • مرزهای سند را حتی در برابر پس‌زمینه‌های رنگی مشابه تشخیص دهید (به عنوان مثال، یک ورق کاغذ روی یک میز سفید تشخیص داده می‌شود).
 • هنگامی که هوش مصنوعی یک عکس بهینه را تشخیص داد، دکمه شاتر را به طور خودکار فشار دهید.
 • برش خودکار.
 • اعوجاج های پرسپکتیو را تصحیح کنید و اگر عکس با زاویه گرفته شده باشد، هندسه صفحه را اصلاح کنید.
 • در صورتی که صفحه کاملا صاف نبود (که اغلب در کتاب های درسی ضخیم صدق می کند) هر گونه انحراف و تاب روی صفحه را صاف کنید.
  با این حال، اسکن‌های با کیفیت بالا و کارایی آن چیزی نیست که برنامه ارائه دهد.

مزایای اسکن اسناد

مزایای اسکن موبایل

 1. تصاویر خود را با OCR به اسناد قابل ویرایش و جستجو تبدیل کنید.
 2. برنامه های اسکن اسناد از یک الگوریتم OCR استفاده می کند.
 3. نرم افزار ها طوری عمل می کنند که حتی زمانی که نور کافی وجود ندارد یا سند در شرایط مناسب قرار ندارد، به طور دقیق کار کند.
 4. همچنین می تواند دستخط و علائم دیاکریتیک (مانند ȁ، ȗ، ĉ، و غیره) را مدیریت کند و ۲۳ زبان را تشخیص دهد.
 5. نکته مهم این است که می‌تواند قالب‌بندی سند اصلی را حفظ کند – یعنی پاراگراف‌ها، سرفصل‌ها و ستون‌ها – بنابراین نیازی به صرف زمان برای ویرایش آن ندارید.
 6. متن را از هر تصویر بکشید و آن را به سند خود اضافه کنید
 7. یکی از مزایای اسکن موبایل ، ویژگی متن زنده داخلی است. با Live Text، می‌توانید متن را از هر چیزی که دوربینتان را به سمت آن نشانه می‌گیرید بکشید!
 8. اگر یک سخنرانی را از دست دادید، می‌توانید متنی را از یادداشت‌های سخنرانی یک همتا بگیرید و بدون نیاز به اسکن اولیه، آن را به یک سند قابل جستجو تبدیل کنید.
 9. یادداشت برداری زنده با Live Text نیز می تواند بسیار کارآمدتر شود. می توانید متن را از تخته سیاه، ارائه ها و جزوه ها بیرون بکشید و در یادداشت های خود بچسبانید. اگر اطلاعات را از چندین منبع جمع آوری می کنید، کارها را بسیار آسان تر می کند.
 10. متن زنده همچنین می تواند ارجاع و استنادات را ساده کند. اگر نیاز به ارجاع به کتاب یا مقاله ای در مقاله خود دارید، کافی است دوربین خود را به سمت جعبه اطلاعات استناد بگیرید و برنامه به طور خودکار همه چیز را کپی و جایگذاری می کند تا مجبور نباشید آن را برای پانوشت های خود دوباره تایپ کنید.
 11. قابلیت دسترسی یکی از مزایای اصلی اسکن موبایل است. برنامه اسکن اسناد روی دستگاه های iOS و Android و همچنین دسکتاپ کار می کند.
 12. می‌توانید فایل‌های خود را همگام‌سازی کنید،اگر دستگاه‌هایتان بر روی پلتفرم‌های مختلف اجرا شوند،این برنامه دارای فضای ذخیره‌سازی ابری رایگان و ویژگی همگام‌سازی ابری است.
 13. آنها می توانند کپی‌های آفلاین اسناد شما را ذخیره کنند، به این معنی که می‌توانید حتی اگر اتصالی نداشته باشید به کار خود ادامه دهید.
 14. می‌توانید به فایل‌های خود در هر دستگاهی دسترسی داشته باشید.به سادگی با حساب کاربری خود می توانید وارد شوید و تمام فایل ها و پوشه های خود را داشته باشید. با این کار می توانید در صورت از بین رفتن باتری یا اگر خدای ناکرده دستگاه شما گم یا دزدیده شود، از کارتان جلوگیری کند.
 15. کیفیت را با فیلترهای رنگی بالا ببرید.فیلترهای رنگی می توانند از چندین جهت مفید باشند. نکته جالب در مورد آنها این است که شما یک کنترل لغزنده دارید که مجموعه کاملی از پارامترها مانند روشنایی، کنتراست، رنگ و غیره را مدیریت می کند. با حرکت دادن نوار لغزنده، می توانید چندین پارامتر را به طور همزمان تنظیم کنید.
 16. فیلتر سیاه و سفید می تواند خوانایی را با افزایش کنتراست بین متن و پس زمینه بهبود بخشد.
 17. فرم ها را بدون زحمت تکمیل و امضا کنید. همه چیز از ورودی متن گرفته تا افزودن عکس و گرافیک برداری تا امضای الکترونیکی و ارسال ایمیل قابل انجام است.
 18. این برنامه ها همچنبن دارای ویژگی تکمیل خودکار است، به این معنی که می توانید تمام اطلاعاتی که اغلب درخواست می کنید، مانند نام، تاریخ تولد، آدرس ایمیل و شماره تلفن خود را اضافه و ذخیره کنید. پس از انجام این کار، می توانید آن جزئیات را با یک ضربه به هر فرمی اضافه کنید.
 19. روی دستگاه تلفن همراه خود حاشیه نویسی کنید. حاشیه نویسی یک راه حل خوب برای تعامل بیشتر با مطالب مطالعه و بهبود درک و حفظ حافظه است.
 20. می‌توانید به راحتی شکل‌ها و جعبه‌های متنی را به فایل‌های PDF گوشی یا تبلت خود برجسته و اضافه کنید.
 21. می‌توانید در سازماندهی بهتر یادداشت‌ها با علامت‌گذاری قسمت‌های کلیدی برای مراجعات بعدی به کار بگیرید.
 22. توانایی انجام آن در حین حرکت می تواند به شما کمک کند تا هنگام رفت و آمد یا انتظار در صف، از زمان خود بهتر استفاده کنید.
 23. به لطف ویژگی همگام‌سازی ابری، نیازی به انتقال دستی حاشیه‌نویسی‌های خود نخواهید داشت، زیرا همه تغییرات به‌طور خودکار در همه دستگاه‌های شما در زمان واقعی ذخیره می‌شوند.

مدیریت فایل های PDF در برنامه های اسکن اسناد

در این برنامه ها، همچنین می‌توانید انواع کارها را با فایل‌های PDF در دستگاه تلفن همراه خود به صورت رایگان انجام دهید:

 • ادغام و تقسیم فایل های PDF شما، به راحتی می توانید چندین PDF را در یک سند ترکیب کنید، که مدیریت و اشتراک گذاری آن را آسان تر می کند.
 • می توانید صفحات مورد نیاز خود را از یک سند طولانی یا یک کتاب درسی استخراج کنید.
 • یک صفحه جدید به سند خود اضافه کنید. اگر در آخرین لحظه متوجه شوید که برخی از اطلاعات مهم در کاغذ شما گم شده است و لپ تاپ خود را همراه ندارید، این ویژگی می تواند روز شما را نجات دهد.
 • می‌توانید با یک ضربه یک صفحه جدید اضافه کنید و متن، تصاویر، امضاها یا اشکال را مستقیماً در برنامه اضافه کنید.
 • شماره صفحه و پاورقی را اضافه کنید.
 • می‌توانید به‌طور خودکار شماره‌های صفحه را در سه قالب (۱، صفحه ۱ و صفحه ۱ از x) و پاورقی به همه صفحات اضافه کنید.
 • گزینه ای برای حذف شماره صفحه از صفحه اول وجود دارد که اغلب برای مقالات دانشگاهی الزامی است.

حل مسائل و معادلات ریاضی

این برنامه ها دارای یک حالت اسکن ریاضی است که اگر نیاز به حل معادله در حال حرکت دارید یا می خواهید مطمئن شوید که راه حل شما درست است، می تواند مفید باشد. این فرآیند بسیار ساده است: ابتدا حالت اسکن ریاضی را انتخاب کنید، دوربین خود را به سمت معادله بگیرید تا داخل کادر آبی باشد و عکس بگیرید. برنامه آن را حل می کند و پاسخ را در چند ثانیه به شما نشان می دهد.

اشتراک گذاری اسناد

می‌توانید به راحتی هر سندی، نسخه چاپی یا دیجیتالی را مستقیماً از برنامه به اشتراک بگذارید. آن را ایمیل کنید، از طریق هر پیام رسان به اشتراک بگذارید، یا آن را در فایل های خود ذخیره کنید. همچنین می توانید (در صورت لزوم) مستقیماً از برنامه چاپ کنید.

سایر مقالات ما را از دست ندهید:

 1. خدمات اسکن اسناد و مدارک
 2. اسکن اسناد مالی و حسابداری
 3. خدمات اسکن اسناد
 4. دفترچه یادداشت
 5. چاپ تقویم
 6. و …
  در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات ما را از صفحه اول سایت بخوانید.