کاغذ کاربن لس(NCR) :

چاپ کاغذ کاربن لس(NCR) یکی دیگر از خدمات مجموعه آروین پدید مهر است. ما بر اساس فعالیتهای خود در زمینه چاپ و اسکن اسناد، این امکان را فراهم کردیم تا شرکت ها، ادارات، سازمان ها، فروشگاهها و حتی در مصارف شخصی، دفترچه های کاغذ کاربن لس مورد نظر خود را با توجه به موارد و انتخاب های زیر برای تهیه و چاپ دسته فاکتور فوری یا دسته فاکتور رسمی، دسته فاکتور مالیاتی و حسابداری، برگه های گزارش، برگه حواله های چندبرگی و … طبق نظر و شرایطشان سفارش دهید:

کاغذ کاربن لس(NCR)

جزییات و ویژگی کاغذ کاربن لس

  • ابعاد

با توجه به کاربرد محصولات چاپی در فرآیند چاپ این کاغذ ، معمولا این محصولات در قطع های A5 ، A4 ،A3 و نهایتا کوچکتر از قطع A3 چاپ و تولید میشوند.

  • تیراژ

امکان تولید این محصولات، در تیراژ مختلف به ویژه درتیراژ پایین، حتی یک جلد برای مشتریان وجود دارد.

  • تعداد برگه ها

براساس نیاز و کاربرد محصولات، تعداد برگه های خود کپی محصول نهایی از دو تا پنج برگ قابل انتخاب است.

  • رنگ چاپ

چاپ کاغذ کاربن لس(NCR)، مانند سایر محصولات چاپی درفرآیند چاپ دیجیتال/افست در حالت تک رنگ تا چهاررنگ قابل اجرا میباشد.

  • رنگ کاغذ

در چاپ کاغذ کاربن لس(NCR)، این امکان وجود دارد که از کاغذهای رنگی استفاده کنیم. این رنگ ها بطور مثال برای فاکتورهای سه برگی به ترتیب سفید، صورتی و زرد می باشد.

  • رنگ کاغذ کاربن

در این حالت میتوان رنگ قلم در کاربن، در صفحات دوم به بعد را از میان رنگ های  آبی، سیاه ، قرمز و سبز انتخاب کرد.

  • برگه محافظ

امکان تعبیه برگه ضخیم محافظ در مابین دسته رنگی برگها به شکل مناسبی وجود دارد. این برگه از مخدوش شدن صفحات کاربنی زیرین، حین یادداشت، محافظت می نماید.


کاغذ بدون کاربن، کاغذ کاربن لس، کاغد خود کپی

NCR مخفف No Carbon Requirement است که به معنی کاغذ بدون کاربن یا کاغذ کاربن لس یا کاغذ خودکپی میباشد.در صنعت چاپ بیش از  ۳۰۰۰ نوع کاغذ، برای مصارف مختلف وجود دارد. کاغذ کاربن لس  یکی از آنها است. NCR در واقع همان کاری که کاغذ کاربن دار را انجام می دهد، را می کند
ولی در این حالت کاربنی وجود ندارد و به جای کاربن ازین نوع کاغذ استفاده می شود.

کاربرد اصلی NCR

از NCR معمولا در نسخه های دوم و سوم , … اسناد وفاکتورها استفاده می شود، که کاربر می تواند به راحتی و بدون سیاه، رنگی و کثیف شدن دستانش برخلاف زمانی که با برگه کاربن کار می کرد، از آن بهره ببرد. در کاغذ های NCR  كپسول هاي ميكروسكوپي وجود دارد که با فشار بر روی این کاغذ ها باعث ایجاد رنگ روی صفحه زیرین می شود.

آروین پدید مهر این افتخار را دارد که در ارائه خدمات چاپ کاغذ کاربن لس(NCR) از مواد اولیه کاملا ایرانی بهره برداری نموده و محصولاتی کاملا ایرانی را خدمت مشتریان گرامی عرضه نماید.
سایر مقالات ما را از دست ندهید: